להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


דף הבית >> מסע הנשמה

 

 

 
מסע הנשמה
 
מסע הנשמה עוסק בכל הממד הבלתי נגלה של האדם, בזהותו האמיתית.
ההתעוררות לממד זה נוגעת ומשליכה על כל תחום בחיינו, חומרית ורוחנית כאחד.
גילוי מסע הנשמה מעורר אותנו לבוא במגע עם השערים
לידה- חיים- מוות- לידה מחדש וכל מה שבניהם.

"גילה של הנשמה שונה מהגיל הרשום במרשם התושבים. אני חושבת שכשאדם נולד, לנשמתו יש כבר גיל מסוים והוא אינו משתנה עוד.  אדם יכול להיוולד כשנשמתו בת שתיים עשרה שנה.  אדם גם יכול להיוולד ונשמתו בת אלף שנה; יש ילדים בני שתיים עשרה שניכר בהם שנשמתם היא בת אלף. לדעתי, הנשמה היא החלק שאנחנו הכי פחות יודעים עליו, בעיקר בעולם המערבי, האדם המזרחי "חי" את נשמתו הרבה יותר מאיתנו. האדם המערבי אינו יודע איך לנהוג בה והוא מתבייש בה, כאילו היא איזה חטא. יש הבדל רב בין הנשמה ובין מה שאנחנו קוראים לו "רגש". יש אנשים בעלי רגשות רבים, אבל מעט מאד נשמה".

אתי הילסום, השמיים שבתוכי (151)

 
"אני הנשמה, ביתו של אלוהים, מאוחדת בליבי לנצח עם אלוהים, מעולם לא נפרדתי. אבי הוא ששלח אותי לכאן כדי ללמוד ולהתפתח ולהפוך לאלוהית יותר ויותר בעצמי" (שי טובלי)
 
מסע הנשמה הוא המסע שהנשמה עוברת מהמצב הראשוני ביותר שלה – רסיס מודעות שפרץ מתוך המקור האלוהי המכיל את כל האפשרויות, הפוטנציאל והתכונות שלו – עד להגשמתה המלאה.
את רסיס המודעות אפשר לדמות לתינוק – ברגע לידתו הוא אינו מפותח והוא חסר אונים ללא עזרה מבחוץ. כדי לצמוח ולהתבגר הוא חייב להתחכך באינספור ממדים והיבטים של החיים. מה שאנו מזהים כמסע של התפתחות בתקופת חיים אחת – מילדות לבגרות, "לוקח" עשרות ומאות תקופות חיים בממד הנשמה, עד שהנשמה מגיעה לרמת ליטוש ומודעות עצמית שבה היא מפסיקה להיות נפרדת מהמודעות הראשונית שממנה היא התפצלה.
כל אחד מאיתנו הוא הקרנה חולפת של נשמה נצחית, שאותה ניתן לכנות "העצמי האמיתי". זהו היבט ייחודי וחד פעמי שבתוכו טמונים היבטים או איכויות של האלוהות עצמה, שאותו אנו אמורים להביא לידי פריחה.
בכל פעם שנשמה מגיעה לפריחה מלאה, כלומר להארה, ומבטאת היבט מסוים של אלוהים בשיאו, כך האלוהות נעשית מודעת יותר לעצמה, ולכן היא הופכת מלאה ומורכבת יותר, מודעת יותר לעצמה.
האיכויות שאותן אנו אמורים להביא לידי פריחה מסתתרות בכל פינה בחיינו; בקווי האישיות שלנו, במניעים, בדחפים, ואפילו בהיבטי האגו הכי אפלים שלנו. תכלית מסע הנשמה הוא לחשוף אותם ולזקק מהם את תמצית הידע.
הכיוון של מסע הנשמה אינו בהתעלות מעל נסיבות החיים מכיוון שאנו הולכים ומגלים שאנו בלתי נפרדים מהם והם  הקרקע לפריחתנו. ככל שאנו הופכים ליותר ויותר מתואמים עם נסיבות החיים, כך אנו מוגשמים יותר ויותר כנשמות. הסיבה לכך היא פשוטה – אנו מגלים שכנשמות אנו בחרנו את נסיבות החיים, ולכן החיים כפי שהם מהווים את התשתית האופטימאלית להתפתחותנו.
כדי להגיע לפריחה מלאה אנו נדרשים להתחכך בממד החומר במשך תקופות חיים רבות, כך שלכל תקופת חיים יש את הפוטנציאל "להעלות אותנו כיתה". חלק מתכנית הלימודים שלנו נוצרת דרך הלימוד של "מה אנחנו לא", זהו התשליל של ההיבט האלוהי וכך נוצרים הגלגולים שלנו. אלוהים לא עסוק בלתת לנו עונשים על חטאים וטעויות שלנו מכיוון שהחיים מעוניינים רק בלמידה ובהתפתחות, וכפי שאנו מגלים, הם לא בוחלים לשם כך בשום אמצעי שיאלץ אותנו להתעורר.
אחד מהדברים הראשונים והחשובים אשר שנדרשים מאיתנו כדי להאיץ את התהליך הוא להתחיל ולהיות מודעים לעצמנו, למי שעובר את המסע... ברגע שאנו מכירים בידיעה הפנימית מי אנו באמת ומה כנשמות נועדנו לעשות כאן, אנו יכולים לחוש לראשונה את חיינו עשירים במשמעות, ביעוד, בתכלית, ומעל הכל באהבה.


 

 

הלה אשחר
    thesoulsjourney@gmail.com

077-44-202-40

052-376-3486

צור קשר

לייבסיטי - בניית אתרים