להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


דף הבית >> מאמרים >> חוויות סף מוות

 

 

על חוויות סף מוות
Near Death Experience
 
האם יש משהו מעבר לגוף? מעבר לאישיות?
מה יקרה לנו ברגע המוות? מדוע אנו פוחדים למות?
 
ב-30- 40 השנים האחרונות למדה הרפואה להציל חיים באופן כזה, שמקרים של אנשים שנפגעו או חלו ובעבר היו מתים באופן ודאי, פתאום החלו ל'חזור' לחיים ולספר לנו על עדויות על מה שקורה 'מעבר'.
לפני הכל בואו נבדוק מהו מוות בהגדרתו הרפואי. כולנו מכירים את הקו הישר במוניטור... בעבר היה מקובל להגדיר מוות כהפסקת פעולת הלב או היעדר דופק, אולם עם התפתחות הרפואה הצליחו פעמים רבות להחיות בני אדם שליבם חדל לפעום, מה שמכונה מוות קליני.
ההגדרה המקובלת כיום ברפואה מכונה "מוות מוחי". זהו מצב שבו אין כל עדות לפעילותו של המוח והוא נחשב למצב קריטי ובלתי הפיך.
בדיוק במצב המכונה "מוות קליני", אנשים מספקים לנו הצצה קלה ומרשימה אל מה שאנו עשויים לטעום ברגע המוות. חוקרים רציניים וגם רופאים מספרים לנו על התנסויות מדהימות של בני אדם בחוויות סף מוות, או N.D.E.
 
אנו יכולים להעמיד פנים שהסיפורים הללו לא מדעיים, או לנסות ולתת להם פירושים מדעיים- כדי שירגיעו את חוסר הנחת שהם מעוררים בנו. אך למה חוסר נחת? מכיוון שרבות מהעדויות האלה משקפות התנסות עמוקה במשמעות החיים (והמוות) ואנחנו פתאום מגלים שלאורם, אולי אנחנו לא בדיוק חיים כל כך נכון...
ההתנסויות האלה מלמדות אותנו שיש 'משהו' מעבר לגוף. נוכחות אנרגטית שרואה, שומעת ויודעת גם ללא נוכחות החושים.
"כשאנחנו לגמרי מתים, אם אפשר להשתמש בשפה איומה כזאת, מתים באופן בלתי הפיך, נלבש צורה אחרת, שהיא הצורה שיש לנו לפני הלידה ואחרי המוות. זה הזמן שבו אנחנו עוברים דרך הנהרה לקראת האור. האנרגיה הזאת היא אנרגיה רוחנית טהורה. אנרגיה רוחנית היא צורת האנרגיה היחידה ביקום שלא נשלטת ע"י האדם". (אליזבת קובלר-רוס, מתוך המוות חשוב לחיים)
מאות סיפורים על התנסויות כאלה לוקטו ע"י חוקרים כמו ריימונד מודי או הפסיכיאטרית ד"ר אליזבת קובלר-רוס. למרות שרבים מהאנשים מגיעים מרקעים תרבותיים או דתיים שונים ועל כן עדויותיהם שונות במאפיינים שלהם (וכל אחד מקבל או רואה בדיוק את מה שהוא צריך), ישנם מאפיינים משותפים רבים ועקביים להתנסויות אלה, כמו- ליווי וקבלה לעולם שמעבר ע"י קרובים או ישויות רוחניות תומכות, מעבר דרך מנהרה אל האור, פגישה עם 'האור'- שמהותו היא אהבה שלמה ומוחלטת וקבלה ללא תנאי, האדם מרגיש עצמו נטול פחד או כל כאב ומוצף בתחושות של שמחה, אהבה ושלווה. אחר כך מופיעה בדרך כלל סקירה של תקופת החיים, קבלת הדרכה או תמיכה רוחנית ואז מסר לאדם מתוך 'האור' שעליו לשוב לחיים הארציים.
 
מעניין לגלות את העובדה שאנו בכלל יכולים להיות ישות מודעת ללא גוף!
גם מראיונות בגוף ראשון שערכתי עם מספר אנשים, עולה שהם ראו את ניסיונות ההחייאה שבוצעו בהם, "טיילו" בחדרים אחרים בבית החולים ודיווחו על כך מאוחר יותר במדויק לתדהמתו של הצוות הרפואי, או ניסו לתקשר עם קרובים שהיו בסביבה ללא הצלחה.
אחת השאלות שעולות מההתנסויות האלה אצל רופאים ומדענים, היא האם N.D.E בדומה ל-O.B.E.  נגרם בגלל תופעות לוואי של תרופות, או בגלל תעתועים שמגיעים מהמוח, או שיש לנו את היכולת לבקר, באופן ממשי, ברמת מציאות שונה לחלוטין. אחת ההוכחות לכך שהתפישה והראיה מתקיימות מחוץ לחושים, היא בעובדה שלחולים מסוימים יש במצב זה קריאת EEG שטוחה לחלוטין. (קריאת גלי מוח). במצב רגיל, בכל פעם שאדם חושב, מדבר, או מבצע איזושהי פעילות, מראה קריאת גלי המוח פעילות עצומה, המכשיר קורא אפילו הזיות.
מה שלדעתי מעורר במיוחד, הוא מה שאנשים מגלים בחוויה הזאת על משמעות החיים. הם מספרים לנו על הגילוי שהחיים שלנו במלואם הם באחריותנו, שרק אנחנו אחראים לסך הכל השלם של חיינו הפיזיים. כך שכל הנטייה הכה 'טבעית' שלנו לבקר, להאשים ולשפוט את החיים ואת הסובבים אותנו בעובדה שרע לנו או בסבל שלנו מתחילה להיסדק.
בנוכחות האור או אלוהים, אנשים רבים חווים שמהות הכל היא אהבה. הם מבינים גם שמה שאנחנו עושים הוא לא חשוב, אלא הדבר היחיד שחשוב הוא איך אנו עושים זאת, ושהדבר היחיד שחשוב הוא שנעשה את מה שאנחנו עושים באהבה.
למעין 'שמאנים מודרנים'. "אנשים שהתנסו בכך בתקופתנו עוברים מהפכה רוחנית. הם עוברים מעין מוטאציה מהאישיות בספרו "היקום ההולוגרפי", כותב החוקר מייקל טלבוט, שהתנסויות סף המוות בימינו הופכות את המתנסים שטרם החוויה, לאישיות אוהבת, רגישה ובעלת יכולות רוחיות חזקות יותר." רינג, חוקר נוסף כותב, שמה שאנחנו מתנסים בו בחוויות אלה הוא "דחף אבולוציוני לקראת תודעה גבוהה יותר של כל המין האנושי".
 
לקריאה נוספת של התנסויות סף מוות:
 
"נראה היה שהמאורעות הבאים קרו במקביל, אבל אתאר אותם כל אחד בנפרד.
התחושה היא של הוויה כלשהי, אולי סוג של אנרגיה, לא דמות במובן של אדם אחר, אלא אינטליגנציה שאיתה ניתן לתקשר. בגודלה, היא פשוט מכסה את כל שדה הראיה שלך, היא אופפת אותך לחלוטין, ואתה חש עטוף. האור מייד מתקשר איתך, גלי תודעתך נקראים כהרף עין, בלי קשר לשפה. לא ניתן לקבל הצהרה מהוססת.
ההודעה הראשונה שקיבלתי היתה: הירגע, הכל יפה, הכל בסדר, אין לך ממה לפחד. מייד חשתי נינוח לגמרי. זו היתה התחושה הנפלאה ביותר שחשתי אי פעם, אהבה טהורה לגמרי. כל תחושה, כל רגש היו פשוט מושלמים. אתה חש חום, אך אין לכך כל קשר לטמפרטורה. הכל שם חי וצלול לחלוטין. מה שהאור משדר לך הוא תחושה של אהבה אמיתית וטהורה. אתה חווה אותה לראשונה בחייך. אינך יכול להשוות זאת לאהבת אשתך או ילדיך או לאהבה מינית. אפילו אם היית משלב את כולן ביחד, לא היית יכול להשוות זאת לתחושה שאתה מקבל מן האור".
 
 
חווית המוות של פאולינה 
( אישה צעירה אשר חלתה בדלקת ריאות)
 
"היתה שלווה מוחלטת. הייתי מוקפת בחלל שחור. לא פחדתי יותר. הייתי במנוחה וסיפוק במקום שבו הייתי. ללא פחד, ללא כאב...ועם סקרנות עצומה, מייד האפלה החלה להיפתח למספר עצום של כוכבים וחשתי כאילו אני במרכז היקום עם מבט פנורמי לכל כיוון. הכוכבים החלו לנוע ויצרו מנהרה סביבי. התחלתי לחוש בערנות, בידע..מוחי חש כספוג, גדל ומתרחב...ידע המשיך להגיע, זה היה כאילו כבר ידעתי הכל אבל שכחתי אותו, כאילו הוא חיכה לי שאאסוף אותו בדרכי. הייתי צמאה לעוד, זה היה מדהים, כמו להיות ילדה שרק רוצה לחקור ולחוות עוד..כל הזמן היה עלי ללמוד ולשאול, להבין משמעויות, פילוסופיות את המסתורין ועוד. אני זוכרת שחשבתי: "ידעתי את זה, איפה כל זה היה."
..יכולתי להישאר שם לנצח. ממוקמת במישור של יופי ואהבה שזרמו דרך נשמתי. האהבה זרמה אלי מכל קצוות היקום.
..בבת אחת היתה שלמות מוחלטת וטוטאלית, הבטתי לעבר הנוכחות שידעתי שנמצאת שם, ידעתי שזה הוא, אלוהים. אור, יופי שזרח מבפנים, נצחי לכל הכיוונים נוגע בכל אטום של קיום. זה היה אלוהים, אהבתו, אורו, ניחוחו, כוח היצירה הנובע אל תוך הנצח, מהבהב אלי כמו מגדלור של אהבה כדי להחזיר אותי הביתה.
ידעתי שהוא מכיר אותי לחלוטין ואת נסיבות חיי ועדיין אוהב אותי, אהבה נצחית ובלתי מותנית.
שמעתי את מחשבותיו בבהירות, קולו בראשי היה מדהים, מקסים וכובש לב, ללא דרישות, עדין ומלא אהבה בצורה שקשה לי לתאר. להיות בנוכחותו היה יותר מעורר השראה ויותר מזמין מאשר כל סוג של אהבה והרמוניה שאי פעם התגלו במציאות הזו. שום התנסות מעולם לא היתה כה שלמה.
...אלוהים אמר לי שיש רק שני דברים שאנו יכולים להביא איתנו לאחר המוות, אהבה וידע (מודעות)..אז למדתי על שניהם ככל שיכולתי.
הוא אמר לי שעלי לחזור, שישנם דברים שעלי להשלים.
חשתי כאב, צער עמוק, אני חושבת שנשמתי בכתה. התחננתי לא לעזוב..
 
לפני התנסות זו האמנתי ש"אלוהים הוא בכל מקום" עכשיו אני יודעת
 ש"אלוהים הוא הכל."
אני יודעת שהוא כולו אהבה וסליחה ושלא משנה לו כמה זמן זה לוקח לנו ללמוד את השיעורים שבחרנו ללמוד. הוא יודע שבסוף כולנו נחזור אליו.
אין גיהינום מלבד זה שאנו יוצרים לעצמנו".
 
 
לקריאה והעמקה נוספים:
 
"המוות חשוב לחיים"- ד"ר אליזבת קובלר-רוס ( הוצאת כתר)
"החיים שאחרי החיים"- ריימונד א. מודי (הוצאת עדן)
"היקום ההולוגרפי"- מייקל טלבוט (הוצאת מרקם)
 
אתרים מומלצים:
 
 
 

 

 

הלה אשחר
    thesoulsjourney@gmail.com

077-44-202-40

052-376-3486

צור קשר

לייבסיטי - בניית אתרים