להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


השאלה לחשיבה קבוצתית

השאלה לחשיבה קבוצתית היא טכניקה אשר מזמינה כל קבוצת אנשים שלה עניין משותף, לנוע ביחד אל מעבר לגבולות התפישה הרגילה, ולאפשר להם להתנסות בחשיבה קבוצתית מסדר חדש.

זהו לא "סיעור מוחות" רגיל, לא "רב-שיח" ולא דיון רב- משתתפים בו דעות נשמעות וויכוחים משתלטים, אלא מעגל שהמיקוד העיקרי בו הוא הקשבה למה שעדיין לא ידוע, ולמה שקיים מעבר לגבולות התפישה הרגילה שלנו.

בשאלה לחשיבה קבוצתית, אנו רוצים לנוע אל מעבר לגבולות החשיבה הקבוצתית הרגילה, שמאפייניה הם: הכפפה של אחידות, דוגמטיות, קונפורמיסטיות, תחושת ביטחון וסדר, צורך להתאים ופחד לחרוג מהמסגרת המוכרת. מנגד, אנו גם רוצים לנוע אל מעבר לנטייה האינדיבידואלית של היחיד לחשוב בעצמנו או לבד. אנו מוותרים לזמן מה על עצמאותנו ודעתנו האישית כדי לגלות אינטליגנציה קולקטיבית. זה אומר לחשוב אותו דבר, אך לא מתוך כפייה או אובדן זהות, אלא מתוך תרומה זמנית של המודעות העצמית שלנו למערך חשיבה חדש ואחר.

בשאלה לחשיבה קבוצתית אנו מבקש ליצור כור גרעיני קטן של שדה אנרגיה קולקטיבי- שדה שהוא שלם אשר גדול יותר מסך חלקיו.

כל מפגש של השאלה לחשיבה קבוצתית מועבר על ידי מנחה מקצועי שהוכשר לכך. תפקידו של המנחה הוא להוביל את המעגל אל עבר חשיבה מסדר חדש. על מנת שדבר זה יקרה באופן מיטבי, השאלה שהמנחה מנסח ובוחר חייבת להיות מוסכמת ומקובלת על ידי כלל המשתתפים בקבוצה, שאלה שבאופן טבעי תחבר בין כלל משתתפי הקבוצה.

בין חברי הקבוצה חייבת לקרות הסכמה לגבי הנושא אותו הם רוצים לדעת ולברר.

בכל מפגש בו אנו עובדים עם השאלה לחשיבה קבוצתית נתמקד בנושא או היבט אחד, ואם יעלו מספר נושאים הדבר יצריך קיומם של מספר מפגשים.

במעגלי השאלה לחשיבה קבוצתית השוויוניות היא מלאה. אנו מבטלים לצורך השאלה המשותפת כל היררכיה או מעמד אשר יתכן שמתקיימים ביננו.

במעגל החשיבה המשותף, קולם של כל המשתתפים נשמע בצורה זהה ושווה; אין מחשבה או רעיון אשר נחשיב כגבוהים האחד יותר מן השני ודעתו של אף אחד אינה נחשבת יותר. הרצון הוא למשוך את כולם אל הצעד הבא- אל מישור התפתחות גבוה יותר ולחפש אחר התגבשות של אחדות- שלם חדש אשר גדול מסך חלקיו.

 

 

אנו מציעים גם הרצאות, מפגשי-היכרות וימי עיון עם טכניקות "השאלה" והשאלה לחשיבה קבוצתית.

איך קורת השאלה לחשיבה קבוצתית הלכה למעשה?

בתחילת המפגש, המנחה מקצה זמן להקשבה לנושא העיקרי אותו הקבוצה מבקשת לברר. הוא נותן לכל אחד מהמשתתפים להביע את עצמו ולהציף את האתגרים והנושאים איתם הם מתמודדים כרגע. לאחר מכן, יוצאים כולם להפסקה קצרה והמנחה מקשיב לכל מה שנאמר ונאסף, ומנסח עבור המעגל את השאלה שתלווה את התהליך לכל אורכו.

על השאלה להיות מקובלת כמובן על כלל המשתתפים.

מאותו רגע מתחיל תהליך ההקשבה לשאלה.

 

למי מתאימה השאלה לחשיבה קבוצתית?

השאלה לחשיבה קבוצתית מעולה לחברות וארגונים מכל תחום, כגון:

הייטק

טכנולוגיה

שיווק, קידום אתרים

ייעוץ ארגוני

חינוך

תקשורת

פרסום

תעשייה

משרדי ממשלה, עיריות ומועצות אזוריות

על איזה צרכים השאלה לחשיבה קבוצתית עונה?

פיתוח יכולות מועצמות לחשיבה יצירתית

פיתוח יזמות ופרויקטים

ארגון מחדש של המערכת

פתרון וניהול סכסוכים ומשברים

הקשבה לצרכי העובדים או ליכולתם לתרום למערך המשותף

הגדרת יעדים עתידיים של הארגון או החברה

כאשר קבוצה צריכה לפתח מודלים חדשים להקשבה ומבקשת לעסוק בשאלות פילוסופיות או שאלות מהות

 

כמה אנשים אמורים להשתתף במעגל אחד?

מספר המינימום הוא 3 משתתפים ומקסימום עשרה. מעבר לכך התהליך הופך ארוך מדי.

 

כמה זמן התהליך נמשך?

התהליך שקבוצה עוברת אינו תהליך בזק. השאלה לחשיבה קבוצתית לוקחת זמן; ככל שמספר המשתתפים במעגל רב יותר- אורכו של התהליך ארוך יותר. מעגל של כ-5 משתתפים עשוי להימשך כשעתיים, ומעגל של כ-10 משתתפים עשוי להימשך גם קרוב  ל-4 שעות.

 

לכמה מפגשים קבוצה נדרשת כדי לעבור תהליך משמעותי?

כבר אחרי מפגש אחד בלבד קבוצה או ארגון עשויים להיענות ברמה משמעותית. אם הנושאים רבים או היבטים שונים מבקשים להישקל יתווספו מפגשים נוספים על פי הצורך.

המנחה עשוי להציע תהליך של ליווי שימשך מעבר למפגש הקולקטיבי- הוא הוא יעזור בהטמעה ויישום של הפתרונות, תובנות או הרעיונות שעלו.

 

 

"חשיבה בצוות דומה להכנת סלט. המוצר המוגמר טוב מכל ירק בודד"

 

הלה אשחר
    thesoulsjourney@gmail.com

077-44-202-40

052-376-3486

צור קשר

לייבסיטי - בניית אתרים